Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Wydarzenia

Szczegóły

„I młodzi pozostaną” – seanse grupowe

„I młodzi pozostaną” – seanse grupowe

Zapraszamy grupy szkolne na niesamowitą podróż w czasie z filmem „I młodzi pozostaną”! Oprócz standardowego pokazu istnieje możliwość zamówienia specjalnej prelekcji w ramach projektu edukacyjnego Kino na Temat.

„I młodzi pozostaną”, to film dokumentalny wyreżyserowany i wyprodukowany przez Petera Jacksona, laureata Oscarów i twórcę ekranizacji Władcy pierścieni, dedykowany jego dziadkowi, który walczył w I wojnie światowej.

Opowiada o realiach tej wojny z perspektywy brytyjskich żołnierzy wysłanych na front zachodni – zwykłych szeregowców, którzy mając po kilkanaście lat zaciągnęli się do armii i dla których wojna była pierwszym doświadczeniem w dorosłym życiu.

Choć tematem filmu jest Wielka Wojna, widz nie dowiaduje się z niego wiele o samym jej przebiegu. Niemalże nie pojawiają się w nim daty, nazwiska, ani lokacje, o których można przeczytać w podręcznikach do historii. Zgodnie z założeniem reżysera, przedstawia on raczej syntezę wojennego doświadczenia.

Jest on w całości zmontowany z archiwalnych materiałów – fotografii i fragmentów filmowych stworzonych w trakcie trwania I wojny światowej, grafik i rysunków ukazujących to wydarzenie oraz nagrań świadków historii – weteranów wojennych, łącznie 700 godzin materiałów, w tym 120 wywiadów z żołnierzami. Materiały pochodzą z Imperial War Museum i stacji BBC, część z nich została po raz pierwszy pokazana publicznie.

TYTUŁ POLSKI I młodzi pozostaną
TYTUŁ ORYGINALNY – They Shall Not Grow Old
REŻYSERIA – Peter Jackson
MONTAŻ – Jabez Olssens
CZAS TRWANIA – 99 min.
PREMIERA ŚWIATOWA – 2018 r. (z okazji stulecia zakończenia I wojny światowej)
PRODUKCJA – Nowa Zelandia, Wielka Brytania

Zwiastun >>

Seanse dla grup można zamawiać w dogodnym terminie.

Oprócz standardowego pokazu istnieje możliwość zamówienia specjalnej prelekcji w ramach projektu edukacyjnego Kino na Temat.

Temat poruszany podczas prelekcji: Życie codzienne podczas Wielkiej Wojny.

Kontakt:
Zainteresowanych ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Wszystkie dane kontaktowe znajdują się w zakładce Kino lub w zakładce Szkoły.

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji na naszym fanpage: www.facebook.com/HeliosDlaSzkoly/.

 

Galeria do góry