Wydarzenia

Szczegóły

Oferta dla Przedszkolaków

Oferta dla Przedszkolaków

Dla dzieci seans w kinie to podróż do świata magii. Duży ekran i niezwykła atmosfera pobudzają dziecięcą wyobraźnię.

Seanse w kinach Helios to nie tylko filmy repertuarowe, ale również pokazy specjalne, przygotowane i opracowane z myślą o najmłodszych widzach w wieku przedszkolnym.

W ofercie posiadamy propozycje zarówno dla widzów indywidualnych jak i dla zorganizowanych grup przedszkolnych!

Filmowe Poranki

Cykl pokazów dla dzieci „Filmowe Poranki” odbywa się w co drugą niedzielę we wszystkich kinach Helios. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 lat, oczywiście w towarzystwie ich opiekunów.

Przed pokazami bajek w holach kin na dzieci czekają atrakcje, które indywidualnie organizuje każde z kin. Następnie zabawa przenosi się na sale kinowe. O godz. 10.30 rozpoczynają się konkursy. Spośród dzieci obecnych na sali kinowej, losowane są osoby które mają szansę wygrać nagrody, odpowiadając na proste zagadki lub rozwiązując quizy. Po konkursach do zabawy zapraszane są wszystkie dzieci, do tzw. zadania HelioSówki, czyli maskotki Filmowych Poranków.

Po konkursach i zabawach rozpoczyna się pokaz bajek.

Cechą charakterystyczną Filmowych Poranków są także specjalne warunki techniczne, odpowiednie dla najmłodszych widzów – ściszony dźwięk oraz lekko przygaszone światła, które nie gasną przez cały pokaz, sprawiając, że dzieci czują się bezpiecznie na sali kinowej.

Po seansie każde dziecko otrzymuje pamiątkowy balonik.

Nasz najbliższy Filmowy Poranek będzie 23 października. Zaprezentujemy na nim zestaw bajek z serii „Strażak Sam”. Więcej szczegółów na www.helios.pl/strazaksam.

 

Zestaw bajek dla Przedszkolaków (dla grup zorganizowanych)

Nauka przez zabawę to najlepsza forma edukacji! Dlaczego więc, nie połączyć przygody filmowej z realizacją założonych celów wychowawczo-dydaktycznych?

W zestawie prezentujemy filmy i bajki, które są dostosowane do wieku najmłodszych kinomanów i w pełni dla nich zrozumiałe. Starannie wybrany repertuar ma za zadanie bawić i rozwijać zdolności socjalne, emocjonalne
i intelektualne dzieci.

Program warsztatów (ćwiczenia i zadania) do projektu w oparciu o podstawy programowe dla przedszkolaków opracowała Anna Równy i Anna Włodarczyk.

Prezentowane bajki są dostępne dla grup przez cały rok szkolny 2022/2023. Szczegóły>>

Zapraszamy wszystkie przedszkola na niezapomniane wrażenia!

KONTAKT:

Zainteresowanych ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Wszystkie dane kontaktowe znajdują się w zakładce Kino.

Można także skontaktować się z nami przez formularz kontaktowy >>