Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

A Strange Hour In Budapest

  • Dokument muzyczny
  • Czas trwania: 84 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: - [2011]
  • Premiera: 28.10.2012 (Polska)

Reżyseria

Atilla Herko

Scenariusz

-

Opis filmu

28.10.2012 Alan Wilder przedstawi w kinie Bałtyk ul Narutowicza 20 film „A Strange Hour In Budapest”.

Łódź jest jedynym miastem w Polsce, które muzyk odwiedza w ramach nietypowej trasy promocyjnej.

Film jest zapisem z koncertu zespołu Recoil, który został zarejestrowany w Budapeszcie. Recoil to solowy projekt Alana Wildera, byłego członka grupy Depeche Mode, utworzony w 1986 w Wielkiej Brytanii.

Wilder w 1982 r. dołączył do Depeche Mode. Już w roku 1986 powołał do życia autorski projekt Recoil.

To, co miało być jedynie artystycznym incydentem, stało się dziełem życia. Od samego początku Recoil był przestrzenią artystycznej wolności,
miejscem eksperymentów i pionierskich rozwiązań, między innymi w dziedzinie samplingu.

W 1995 r. zdecydował się opuścić Depeche Mode, mimo że zespół po nagraniu fenomenalnych albumów „Violator” i „Songs Of Faith And Devotion” był u szczytu popularności. Alan poświęcił się pracy z Recoil.
Wydał siedem płyt, z których jak dotychczas ostatni, kompilacyjny „Selected” ukazał się w 2010 r.

- Pomysł, by zarejestrować koncert Recoil przyszedł nam do głowy podczas trasy promującej płytę „Selected”.

Film to nie tyle zapis koncertu, co może raczej artystyczna prezentacja.

Najbardziej z całej trasy i realizacji tego projektu utkwiły mi kłopoty logistyczne związane z wybuchem islandzkiego wulkanu. By dotrzeć do Budapesztu, jechaliśmy przez pół Europy moim prywatnym samochodem, a w trakcie tej podroży musieliśmy odwołać inne występy – wspomina Alan Wilder.