Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Pan Ibrahim i kwiaty Koranu

Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran

  • Dramat
  • Czas trwania: 95 min.
  • Od lat: 12
  • Produkcja: Francja [2003]
  • Premiera: 24.09.2004 (Polska)

Reżyseria

Francois Dupeyron

Scenariusz

Francois Dupeyron

Obsada

Omar Sharif jako Monsieur Ibrahim, Pierre Boulanger jako Momo, Gilbert Melki jako ojciec Momo, Isabelle Renauld jako matka Momo, Lola Naymark jako Myriam, Anne Suarez jako Sylvie, Mata Gabin jako Fatou, Celine Samie jako Eva, Isabelle Adjani jako Gwiazda, Guillaume Gallienne jako sprzedawca samochodów, Guillaume Rannou jako reżyser, Daniel Znyk jako policjant

Opis filmu

Paryż, lata 60-te. Opowieść o niezwykłej przyjaźni żydowskiego chłopca o imieniu Momo i starego muzułmanina. Momo jest w zasadzie sierotą, wychowywanym przez prostytutki. Wszystkie zakupy robi w małym, zagraconym sklepiku prowadzonym przez Ibrahima cichego, egzotycznego muzułmanina, który wie i widzi o wiele więcej niż daje po sobie poznać. Gdy Momo zostaje opuszczony przez ojca, Ibrahim staje się jedynym dorosłym mężczyzną w jego życiu. Wspólnie wyruszają w podróż, która na zawsze odmieni ich życie.