Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Puzzle

Rompecabezas

  • Dramat
  • Czas trwania: 87 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: Argentyna, Francja [2010]
  • Premiera: 06.05.2011 (Polska)

Reżyseria

Natalia Smirnoff

Scenariusz

Natalia Smirnoff

Obsada

Maria Onetto, Gabriel Goity, Arturo Goetz, Henry Trailes, Felipe Villanueva, Julian Doregger

Opis filmu

Usłużna gospodyni, przykładna żona i troskliwa matka – taka jest Maria del Carmen w dniu swoich pięćdziesiątych urodzin. Jej synowie są już niemal dorośli, a małżeństwo – całkiem przyjemne, choć dalekie od relacji partnerskiej. Za sprawą prezentu od jednej z ciotek – portretu Nefretete z puzzli – Maria powoli odkrywa świat przyjemności, o których wcześniej nie miała pojęcia, a jej pospolita twarz zaczyna rozbłyskiwać czarującym uśmiechem.

Rodzina nie traktuje poważnie jej nowego hobby. Maria odnajduje jednak godnego partnera (oczarowanego nią bogatego kawalera Roberto), z którym w każde wtorkowe i piątkowe popołudnie może oddawać się tej niewinnej pasji. Trenują intensywnie, ponieważ mają ważny cel – niebawem odbędzie się w Niemczech międzynarodowy turniej układania puzzli.