Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Parauszek i Przyjaciele / dubbing

  • Animacja
  • Czas trwania: 60 min.
  • Od lat: b.o.
  • Produkcja: Polska [2014]
  • Premiera: 31.05.2014 (Polska)

Reżyseria

Krzysztof Brzozowski

Scenariusz

Wojciech Próchniewicz, Antoni Bańkowski, Julia Śniarowska, Krzysztof Brzozowski

Obsada

Joanna Stasiewicz, Jacek Łuczak, Michał Staszczak, Ewa Gałat, Jolanta Jackowska, Anna Walczak

Opis filmu

„Parauszek i przyjaciele” to serial realizowany w pełni w technice animacji lalkowej. Tytułowy bohater to mały zajączek, mieszkający wraz z grupą przyjaciół w krainie zwanej Naszym Lasem. Dzięki perypetiom zwierzątek dziecięcy widzowie uczą się dobrego wychowania, zasad działania w grupie, odpowiedzialności i wiary we własne siły. Utrzymana we współczesnej konwencji tematyka serialu łączy pełne ciepła i humoru opowieści o codziennych problemach z dziecięcym światem zabaw.

Odc. Bursztynowa wróżka
W lesie odbywa się festyn, na który każdy z przyjaciół przygotowuje coś specjalnego. Lis z Wilkiem urządzają stanowisko magiczne, którego główną atrakcją jest automat przepowiadający przyszłość – bursztynowa wróżka. Automat nie działa jednak samodzielnie… Opowieść o tym, że kłamstwo ma krótkie nogi.

Odc. Leśny teatr
Parauszek postanawia wystawić w lesie przedstawienie teatralne. Jednak podczas prób nic nie układa się tak jak powinno. Występujący w roli narratora Lis dostaje czkawki, wcielający się w rolę smoka Łoś nie może zapamiętać kwestii, a grający rycerza Wilk wstydzi się i nie chce mówić. Czy przyjaciołom uda się przezwyciężyć trudności?

Odc. Detektyw Parauszek
Parauszek z Łosiem otwierają biuro detektywistyczne i pomagają przyjaciołom
w rozwiązywaniu drobnych problemów. Pewnego dnia w Naszym Lesie zaczynają ginąć różne rzeczy. Przyjaciele robią się podejrzliwi względem siebie i obwiniają się nawzajem o kradzież. Parauszek wszczyna śledztwo, by wyjaśnić sprawę... Odcinek o tym, że nie można bezpodstawnie oskarżać innych i o tym, że trzeba umieć przepraszać.

Odc. Dzień Łasucha
W lesie odbywa się „Dzień Łasucha”, w związku z którym organizowany jest coroczny konkurs na najlepszego leśnego cukiernika. Lis i Sroka podczas przygotowań do konkursu przez przypadek kosztują ciastka upieczone przez Kitkę, które okazują się wyśmienite. Lis i Sroka postanawiają więc wykorzystać talent kulinarny Kitki i proszą ją o pomoc w przygotowaniu konkursowych potraw. Kitka, choć sama bardzo chciałaby wystartować w konkursie, nie potrafi odmówić przyjaciołom. Odcinek o asertywności i umiejętności mówienia „nie” oraz o tym, że istnieje granica pomiędzy pomocą, a dawaniem się wykorzystywać.

Odc. Zły dzień
Sroka ma zły dzień, cały czas narzeka, kłóci się z przyjaciółmi i obraża się kolejno na wszystkich mieszkańców lasu. W końcu stwierdza, że ma wszystkich dość i postanawia się wyprowadzić, by spędzić resztę życia w samotności. Jednak podczas samotnego pobytu w lesie Sroka zmienia zdanie i zaczyna tęsknić za przyjaciółmi, lecz nie potrafi znaleźć drogi powrotnej do domu. Odcinek o tym, że nie warto się obrażać i patrzeć na świat zbyt pesymistycznie, że trzeba docenić to, co się ma, bo nawet jeśli czasem jesteśmy na siebie źli to nie znaczy, że się nie kochamy.

Odc. Konkurs piosenki
Zbliża się konkurs piosenkarski. Wszyscy przygotowują się do występów, szlifując głosy i repertuar. Sroka strasznie fałszuje, ale zrobi wszystko, żeby wygrać. Lis czując dobry interes zdradza jej w sekrecie sposób na cudowny głos. Trzeba zakopać szkatułkę
z kosztownościami o północy pod starą wieżą. Do rana wyrośnie z niej roślina, której napar w cudowny sposób zmieni głos Sroki. Czy eliksir zadziała, a Sroka wygra konkurs?