Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Parauszek i Przyjaciele - GR / dubbing

  • Animacja
  • Czas trwania: 60 min.
  • Od lat: b.o.
  • Produkcja: Polska [2014]
  • Premiera: 06.12.2014 (Polska)

Reżyseria

Krzysztof Brzozowski

Scenariusz

Wojciech Próchniewicz, Antoni Bańkowski, Julia Śniarowska, Krzysztof Brzozowski

Obsada

Joanna Stasiewicz, Jacek Łuczak, Michał Staszczak, Ewa Gałat, Jolanta Jackowska, Anna Walczak

Opis filmu

„Parauszek i przyjaciele” to serial realizowany w pełni w technice animacji lalkowej. Tytułowy bohater to mały zajączek, mieszkający wraz z grupą przyjaciół w krainie zwanej Naszym Lasem. Dzięki perypetiom zwierzątek dziecięcy widzowie uczą się dobrego wychowania, zasad działania w grupie, odpowiedzialności i wiary we własne siły. Utrzymana we współczesnej konwencji tematyka serialu łączy pełne ciepła i humoru opowieści o codziennych problemach z dziecięcym światem zabaw.

Odc. 7 - Nocny Bohater: W Naszym Lesie zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy: ktoś nocą pomaga jego mieszkańcom. Przyjaciele zastanawiają się, któż może być nocnym bohaterem. Sytuację postanawia wykorzystać Lis Fredek i z pomocą Wilka ogłasza, że to właśnie on. Kłopot pojawia się dopiero wówczas, kiedy Usia naprawdę potrzebuje pomocy… Opowieść o tym, że prawdziwy bohater jest skromny i bezinteresowny. I może taki jest gdzieś wokół nas?


Odc. 10 - Żartowniś: W Naszym Lesie pojawia się żartowniś, który w brzydki sposób psoci w domu każdego z przyjaciół. Usi kradnie szlafrok w serduszka, Parauszkowi podmienia farby do malowania drzwi, a Madzi psuje autoportret. Przyjaciele wołają na pomoc Klepka - detektywa i postawiają nietypowo ukarać żartownisia… Przypowiastka o tym, że żarty mogą być śmieszne, o ile nikomu nie szkodzą!


Odc. 15 - Leśny teatr: Parauszek postanawia wystawić w lesie przedstawienie teatralne. Jednak podczas prób nic nie układa się tak jak powinno. Występujący w roli narratora Lis dostaje czkawki, wcielający się w rolę smoka Łoś nie może zapamiętać kwestii, a grający rycerza Wilk wstydzi się i nie chce mówić. Czy przyjaciołom uda się przezwyciężyć trudności?


Odc. 16 - Marzenie: Parauszek marzy, by nauczyć się latać. Konstruuje z Łosiem drewniane skrzydła, ale one nie pozwalają mu nawet na chwilę oderwać się od ziemi. Uczącego się latać Zajączka podglądają Lis i Wilk. Lis wpada na pomysł, aby wykorzystać naiwność przyjaciela i zorganizować mu kurs latania. Razem z Wilkiem przygotowuje dla Parauszka małe przedstawienie...


Odc. 23 - Wybory na wodza: Mieszkańcy lasu postanawiają pobawić się w Indian i wybudować własną indiańską wioskę. Jednak podczas zabawy dochodzi do sprzeczki: kto powinien zostać wodzem plemienia? Chętnych do pełnienia tej funkcji jest dwoje - Usia i Lis. Za kandydatami opowiadają się przyjaciele - troje za Usią i troje za Lisem. Decydujący głos należy do Parauszka, ale ten nie jest do końca zdecydowany na kogo powinien zagłosować. Rozpoczyna się więc kampania…


Odc. 24 - Konkurs piosenki: Zbliża się konkurs piosenkarski. Wszyscy przygotowują się do występów, szlifując głosy i repertuar. Sroka strasznie fałszuje, ale zrobi wszystko, żeby wygrać. Lis czując dobry interes zdradza jej w sekrecie sposób na cudowny głos. Trzeba zakopać szkatułkę z kosztownościami o północy pod starą wieżą. Do rana wyrośnie z niej roślina, której napar w cudowny sposób zmieni głos Sroki. Czy eliksir zadziała, a Sroka wygra konkurs?