Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Panny młode / napisy

Seans z Cyklu Kino Konesera

  • Dramat
  • Czas trwania: 94 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: Francja/Gruzja [2014]
  • Premiera: 21.11.2014 (Polska)

Reżyseria

Tinatin Kajrishvili

Scenariusz

Tinatin Kajrishvili, Dato Chubinishvili

Obsada

Mari Kitia, Giorgi Makharadze, Giorgi Maskharashvili, Darejan Khachidze, Tamar Mamulashvili, Beka Samadbegiszwili

Opis filmu

W „Pannach młodych” pokazane jest nietypowe małżeństwo Nutsy i Gogi, gruzińskiej pary, której związek naznaczony jest stygmatem kilkuletniej rozłąki wynikającej z osadzenia Gogi w więzieniu.
Krawcowa Nutsa poślubia Goga, ojca swoich dzieci. Ceremonia jest krótka, ponieważ Goga jest w więzieniu, w którym będzie przebywał przez kolejne sześć lat. Poślubiając go, Nutsa uzyskuje prawo do widzenia z mężem raz w miesiącu. Jej dzieci nie chcą jej towarzyszyć w comiesięcznych wizytach, ponieważ ojciec stał się im całkowicie obcy. Pewnego dnia w pracy, Nutsa spotyka innego mężczyznę.