Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Magiczne drzewo

  • Przygodowy
  • Czas trwania: 90 min.
  • Od lat: 7
  • Produkcja: Polska [2009]
  • Premiera: 18.09.2009 (Polska)

Reżyseria

Andrzej Maleszka

Scenariusz

Andrzej Maleszka

Obsada

Maja Tomawska jako Tośka, Filip Fabiś jako Filip, Adam Szczegóła jako Kuki, Joanna Ziętarska jako mała ciotka, Agnieszka Grochowska jako matka, Andrzej Chyra jako ojciec

Opis filmu

„Magiczne drzewo” to historia przeznaczona dla młodych widzów, która wykorzystała wątki i pomysły z serialu telewizyjnego, nakręconego w latach 2003 – 2006. Produkcja Andrzeja Maleszki ma w sobie coś z klasycznych, nadwiślańskich propozycji dla dzieci i młodzieży; odchodzi jednocześnie od popularnego dziś na całym świecie gatunku komputerowej animacji zadowalającej kilka pokoleń widzów jednocześnie. „Magiczne drzewo” jest zwykłą ale porządnie zrealizowaną bajką, z czarnobiałym podziałem na dobro i zło, w której dziecięcy bohaterowie doświadczają licznych przygód i walczą o swoich rodziców dotkniętych złym urokiem.