Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

INNY WYMIAR SPORTU B

Festiwal Telewizyjnych Filmów Sportowych w Olsztynie

  • Dokument
  • Od lat: 12
  • Produkcja: Polska [-]
  • Premiera: 15.05.2014 (Polska)

Reżyseria

-

Scenariusz

-

Opis filmu

DEKLARACJA NIEŚMIERTELNOŚCI

Reżyseria: Marcin Koszałka
Scenariusz: Marcin Koszałka
Zdjęcia: Marcin Koszałka
Dźwięk: Jacek Kołtuniak
Montaż: Anna Wagner
Kierownik produkcji: Zofia Goraj
Produkcja: Telewizja Polska - Agencja Filmowa

Dzieło Marcina Koszałki, wielokrotnie nagradzanego operatora i reżysera filmów dokumentalnych, powstawało trzy lata. Zdjęcia były kręcone m.in. w Tatrach, na krakowskim Zakrzówku, w Jaskini Mamutowej, a także w pałacu w Krzeszowicach. To film o upływie czasu i przemijaniu, o walce z nieuchronnymi prawami biologii, zmaganiem się z destrukcją własnego ciała. Bohaterem filmu jest Piotr "Szalony" Korczak, jeden z najlepszych polskich alpinistów, człowiek niezwykle inteligentny, który nie tylko był i nadal jest świetnym sportowcem, ale też tworzy własną filozofię życia. To człowiek, który sam chce być outsiderem, mający poczucie niespełnienia, ale jednocześnie potrafiący cieszyć się życiem. Nie boi się nagłej śmierci, a wręcz przeciwnie. Nie wyobraża sobie bowiem starości, dogorywania w domu starców. Przez cały czas towarzyszy mu dręcząca myśl o przyszłości, co będzie za chwilę, za parę lat.


KTO POWIEDZIAŁ, ŻE ŻYCIE MA BYĆ ŁATWE?

Reżyseria: Henryk Dederko


SAMOLUB

Reżyseria: Tomasz Wiśniewski
Scenariusz: Tomasz Wiśniewski
Zdjęcia: Tomasz Wiśniewski, Tomasz Cichocki, Krzysztof Mikunda, inni
Muzyka: Phillip Kalchuk
Produkcja: Slawomir Grunberg

Tomasz Wiśniewski, dziennikarz, pisarz, filmowiec, dr kulturoznawstwa. Założyciel Stowarzyszenia Szukamy Polski. Urodzony w 1958 r. w OLsztynie.

Film opowiada o zdeterminowanym człowieku, który jest zdolny poświęcić nieomal wszystko aby zrealizować swoje marzenie. Towarzyszy mu samotność, strach i świadomość tego, że ryzykuje wszystko, nie tylko istnienie własnej rodziny, ale ryzykuje własnym życiem.

Spotkanie z bohaterem - Tomasz Cichocki