Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

INNY WYMIAR SPORTU C

Festiwal Telewizyjnych Filmów Sportowych w Olsztynie

  • Dokument
  • Od lat: 12
  • Produkcja: Polska [-]
  • Premiera: 15.05.2014 (Polska)

Reżyseria

-

Scenariusz

-

Opis filmu

DZIECI MNIEJSZEGO KSIĘCIA

Reżyseria: Zbigniew Rytel


PAWEŁ

Reżyseria: Jacek Bławut
Scenariusz: Jacek Bławut
Zdjęcia: Jacek Bławut
Dźwięk: Jan Freda
Montaż: Zbigniew Niciński
Kierownik produkcji: Andrzej Żelazowski
Produkcja: Wytwórnia Filmów Oświatowych i Programów Edukacyjnych (Łódź)

Filmowa opowieść o wyjątkowym młodzieńcu, Pawle Moszczyńskim. Upośledzony umysłowo stał się światową gwiazdą olimpiad specjalnych. Sport pomógł mu wywalczyć sobie w życiu i osiągnąć to, czego niejeden w pełni sprawny mógłby mu pozazdrościć.


ŻYCIE STYLEM DOWOLNYM

Reżyseria: Adam Palenta
Scenariusz: Adam Palenta
Zdjęcia: Adam Palenta
Dźwięk: Daniel Gąsiorowski
Montaż: Adam Palenta
Kierownik produkcji: Sylwia Rajdaszka
Produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka, Telewizja Polska

Na pozór zawody jak każde inne - oko kamery przygląda się zawodnikom startującym w Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w pływaniu. Jest jednak coś, co odróżnia relacjonowane wydarzenie od innych - to pojęcie "rywalizacji". Uczestnicy zawodów nie konkurują z przeciwnikami, lecz z własnymi niedoskonałościami i ograniczeniami. Zawodnicy wspierają się, udowadniając, że sport to nie tylko dążenie do zwycięstwa nad rywalami, ale przede wszystkim pokonanie własnych słabości.