Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

INNY WYMIAR SPORTU D

Festiwal Telewizyjnych Filmów Sportowych w Olsztynie

  • Dokument
  • Od lat: 12
  • Produkcja: Polska [-]
  • Premiera: 15.05.2014 (Polska)

Reżyseria

-

Scenariusz

-

Opis filmu

KOŁO FORTUNY

Reżyseria: Marcel Łoziński
Scenariusz: Marcel Łoziński
Zdjęcia: Roman Petrycki, Marek Jóźwiak
Dźwięk: Janusz Retzer, Jerzy Wojciechowski
Montaż: Stanisław Pieniak
Kierownik produkcji: Jadwiga Skawińska
Produkcja: Telewizja Polska - Zakład Produkcji Filmów Telewizyjnych

Film telewizyjny opowiadający o przygotowaniach do powrotu Wojciecha Fortuny z Sapporo, po zdobyciu przez niego złotego medalu olimpijskiego.


WDECH - WYDECH

Reżyseria: Bogdan Dziworski, Zbigniew Rybczyński
Scenariusz: Bogdan Dziworski, Zbigniew Rybczyński
Zdjęcia: Bogdan Dziworski, Zbigniew Rybczyński
Dźwięk: Janusz Rosół Jan Freda
Montaż: Agnieszka Bojanowska
Kierownik produkcji: Ryszard Okuński, Ignacy Goncerz
Produkcja: Studio Małych Form Filmowych Se-Ma-For

Dokumentalna opowieść o przygotowaniach i przebiegu finałów Piłkarskich Mistrzostw Świata Ludzi Bezdomnych, które odbyły się w lipcu 2003 r. w Austrii. Wzięło w nich udział 18 drużyn, m.in. z Rosji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Słowacji, RPA, Brazylii, USA i Polski. Autorzy filmu przybliżają sylwetki uczestników tej imprezy, szczególnie drużynę z naszego kraju, ale widzowie mają okazję poznać też bliżej ekipy z RPA, USA i Rosji, podpatrywać je podczas treningów i przygotowań do wyjazdu. Serial pokazuje również, jak ci ludzie żyją na co dzień, czym się zajmują, jak próbują sobie radzić w sytuacji, w której się znaleźli. Na oczach widzów dokonuje się ich wewnętrzna przemiana: choć do niedawna nie widzieli sensu i celu dalszej egzystencji, nagle wykazują dużą aktywność, próbują zmienić swoje życie. Przez pryzmat wydarzeń i emocji związanych z zawodami piłkarskimi serial pokazuje dużo szersze zjawiska dotyczące bezdomności jako poważnego problemu społecznego. Finały mistrzostw, bezpośrednia konfrontacja zespołów z rozmaitych krajów, są znakomitą okazją do ukazania różnic i podobieństw między bezdomnymi z różnych stron świata. Widzimy, jak zawodnicy walczą o zwycięstwo, ale też jak starają się poznać nawzajem, jak podczas wspólnych posiłków, zabaw czy muzykowania przy ognisku przełamują bariery kulturowe i językowe.


SCENY NARCIARSKIE Z FRANZEM KLAMMEREM

Reżyseria: Bogdan Dziworski


PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY

Reżyseria: Bogdan Dziworski
Scenariusz: Bogdan Dziworski
Zdjęcia: Bogdan Dziworski, Ryszard Lenczewski
Dźwięk: Józef Pietrow
Montaż: Zbigniew Niciński
Kierownik produkcji: Leon Białas
Produkcja: Wytwórnia Filmów Oświatowych i Programów Edukacyjnych (Łódź)

Impresyjny dokument o dyscyplinie wymagającej wszechstronnych zdolności sportowych i fachowego przygotowania. Oglądając mordercze treningi i poszczególne konkurencje mimo woli zadajemy sobie pytanie o sens i granice ludzkiego wysiłku w sporcie.