Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda / napisy

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

  • Western
  • Czas trwania: 160 min.
  • Od lat: 12
  • Produkcja: USA [2007]
  • Premiera: 14.12.2007 (Polska)

Reżyseria

Andrew Dominik

Scenariusz

Andrew Dominik

Obsada

Brad Pitt jako Jesse James, Casey Affleck jako Robert Ford, Mary-Louise Parker jako Zee James, Sam Shepard jako Frank James, Brooklynn Proulx jako Mary James, Dustin Bollinger jako Tim James

Opis filmu

Jesse James był jedną z pierwszych autentycznych legend Ameryki. Ci, których napadał i terroryzował, i rodziny tych, których ponoć zabił, uważały go za pospolitego przestępcę, dla innych był obiektem zachwytów i podziwu. Jednym z jego najgorliwszych fanów był Robert Ford, pełny ideałów, ambitny młody człowiek, który poświęcił swe życie, mając nadzieję, że pewnego dnia będzie mógł popędzić konno u boku swego idola. W najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewał się, że w historii zapisze się na dobre jako „brudny, mały tchórz”, który zadał Jesse’emu cios w plecy.