Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Aż poleje się krew

There Will Be Blood

  • Dramat
  • Czas trwania: 160 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: USA [2007]
  • Premiera: 29.02.2008 (Polska)

Reżyseria

Paul Thomas Anderson

Scenariusz

Paul Thomas Anderson

Obsada

Daniel Day-Lewis jako Plainview, Paul Dano jako Eli Sunday, Kevin J. O'Connor jako Henry Brands, Ciaran Hinds jako Fletcher Hamilton, Russell Harvard jako H.W. Ailman, Paul Tompkins jako Prescott, Jim Meskimen, John Kerry jako Oilman, Colleen Foy jako Mary Sunday, Kevin Breznahan, David Willis jako Abel Sunday, Hope Elizabeth Reeves jako Elizabeth, Mary Elizabeth Barrett jako Fannie Clark, Vince Froio jako Servant, Hans Howes jako Bandy, Erica Sullivan, Markus Flanagan, Coco Leigh jako Pani Bankside

Opis filmu

Akcja filmu będzie się działa na przełomie wieku XIX i XX. Jest to opowieść o początkach biznesu naftowego w Południowej Kalifornii i poszukiwaczach ropy, których na początku ogarniało to samo szaleństwo, którego doświadczali poszukiwacze złota.