Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Akademia Filmowa

Edukacyjny program filmowy

Celem edukacyjnego cyklu Akademia Filmowa jest przygotowanie dzieci i młodzieży szkolnej do roli współczesnego odbiorcy kultury, ze szczególnym uwzględnieniem jej aspektów związanych ze sztuką filmową i tematami pokrewnymi.

Spotkanie Akademii Filmowej składa się z:

  • wykładu (15-20 min.), który wprowadza młodego widza w zagadnienia tworzenia i odbioru sztuki filmowej. Uczestnicy spotkań w kinach Helios mają szansę zapoznać się z historią i teorią filmu, poznać język filmu, a także ważne zjawiska i procesy zachodzące wokół nas. Dobór filmów nie jest przypadkowy, staramy się zaprezentować wyjątkowe tytuły, budzące refleksję i prowokujące do dyskusji.
  • projekcji filmu

 

Kontakt do góry

Zainteresowanych ofertą prosimy o kontakt mailowy: jakub.grabski@helios.pl lub telefoniczny: 507 717 963.