Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Jubileusz Stanisława Janickiego

  • Biograficzny
  • Dokument
  • Od lat: 15
  • Produkcja: Polska [-]
  • Premiera: 24.10.2013 (Polska)

Reżyseria

Stanisław Janicki

Scenariusz

Stanisław Janicki

Opis filmu

Stanisław Janicki - scenarzysta i reżyser. W 80-tą rocznicę urodzin.

Spotkanie z Stanisławem Janickim, w trakcie którego prezentowane będą filmy "Konterfekty Króla Jegomości", "Za winy niepopełnione - Eugeniusz Bodo" oraz "Epilog".

Konterfekty Króla Jegomości
Niezwykły portret króla Jana III Sobieskiego, skreślony z fragmentów listów i pamiętników Andrzeja Chryzostoma Załuskiego, Kazimierza Sarneckiego oraz samego króla, a odsłaniający mało znane oblicze popularnego monarchy.

Za winy niepopełnione - Eugeniusz Bodo
Biografia jednego z najpopularniejszych polskich aktorów okresu
międzywojennego - Eugeniusza Bodo. Po raz pierwszy ukazano w niej prawdę o jego śmierci. Film jest bogato ilustrowany materiałami dokumentalnymi oraz zdjęciami z filmów, w których występował "trubadur Warszawy". Tytuł nawiązuje do filmu, który Bodo wyreżyserował i w którym wystąpił przed wojną ("Za winy niepopełnione" - 1938), i nasuwa skojarzenia z tragicznym końcem życia aktora.