Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Droga do Raju

  • Komedia obyczajowa
  • Czas trwania: 90 min.
  • Od lat: 12
  • Produkcja: Polska [2008]
  • Premiera: 07.05.2010 (Polska)

Reżyseria

Gerwazy Reguła

Scenariusz

Gerwazy Reguła, Marta Plucińska

Obsada

Ilona Ostrowska jako Ela, Przemysław Sadowski jako Mirek, Aleksandra Woźniak jako Kasia, Krzysztof Globisz jako kierownik marketu, Krzysztof Stelmaszyk jako tato Mirka, Bożena Adamek jako mama Eli, Teresa Sawicka jako mama Mirka

Opis filmu

Opowieść o trzydziestoparoletniej kobiecie z małego, dolnośląskiego miasteczka, otoczonego górami i oddalonego od najbliższej, wielotysięcznej miejscowości, o 20 kilometrów. To głęboka prowincja, bez perspektyw i nadziei. Wobec takiej codzienności przeciwstawić się postanawia Ela, samotna matka kilkuletniego chłopca, zapalona pomysłodawczyni kombinowanych przepisów kulinarnych. Kobieta, która nie chce dłużej czekać i biernie się tej nijakości przyglądać, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, stawiając czoła wszelkim przeciwnościom. Nie poddaje się nawet wtedy, kiedy umierają bliskie jej osoby.