Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Kino Konesera

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem.

Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne!

Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych.

Serdecznie zapraszamy:

 

AKCJA: "Koneserzy dostają więcej"

Regularnie bywasz na seansach Kina Konesera? Jesteś prawdziwym entuzjastą sztuki filmowej? Ta akcja jest specjalnie dla Ciebie, bo Koneserzy dostają więcej!

Zachowaj bilety z seansów Kina Konesera w Warszawie i wymień je na książki lub płyty. Szczegóły akcji >>

Kino konesera to cykliczne pokazy filmowe, filmy wybitnych reżyserów, produkcje nagradzane na międzynarodowych festiwalach, kino niezależne.

Repertuar do góry

AIDA / napisy

AIDA
Zwiastun
 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 12, Czas trwania: 104 min.
 • Produkcja: Austria / Francja / Holandia / Niemcy / Norwegia / Polska [2020]

Reżyseria

Jasmila Žbanić

Scenariusz

Jasmila Žbanić

Obsada

Jasna Djuricic, Izudin Bajrović, Boris Ler

Opis filmu

Jasmila Žbanić pokazuje w tym poruszającym dramacie, przeboju festiwalu w Wenecji, jedną z najczarniejszych kart współczesnej historii Europy – masakrę w Srebrenicy. Główną bohaterką jest tłumaczka (Jasna Duričić) – ktoś między zagubionymi stronami, starająca się scalić świat zmierzający ku zagładzie. Klasyczną, męską optykę wojny zastępuje nieoczywiste spojrzenie kobiet – głównej protagonistki oraz urodzonej w Sarajewie bośniackiej reżyserki. To film, który zostaje mocno w głowie, porusza do żywego, rozszarpuje serca widzów. Ale robi to nie na zasadzie terapii wstrząsowej, lecz subtelnie, dzięki przemyślanej konstrukcji, rewelacyjnej reżyserii (to najlepszy film Žbanić od czasu berlińskiego sukcesu Grbavicy), genialnego montażu Jarosława Kamińskiego. Nominowaną do Oscara Aidę powinno się pokazywać obowiązkowo w szkołach, także naszych, jako ostrzeżenie i humanistyczną lekcję współczesnej historii.

Galeria

SZEF ROKU / napisy

SZEF ROKU
Zwiastun

Zagramy już...

 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 12, Czas trwania: 120 min.
 • Produkcja: Hiszpania [2021]

Reżyseria

Fernando León de Aranoa

Scenariusz

Fernando León de Aranoa

Obsada

Javier Bardem, Manolo Solo, Almudena Amor

Opis filmu

Jak daleko posunie się Blanco (Javier Bardem), charyzmatyczny właściciel rodzinnej fabryki, aby otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu? Presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi wybrykami ze strony szukającego zemsty zwolnionego pracownika, cierpiącego na depresję kierownika czy zakochanej stażystki. A to dopiero początek kłopotów! Aby dopiąć swego, wyrachowany „dobry szef” bez skrupułów wtrąca się w życie prywatne swoich pracowników i przekracza wszelkie dopuszczalne granice, nieświadomie uruchamiając wybuchową reakcję łańcuchową prowadzącą do niewyobrażalnych konsekwencji. „Szef Roku” to przenikliwe studium charakterów, a równocześnie przesiąknięta kąśliwym humorem satyra społeczna na środowisko pracy.

Galeria

BENEDETTA / napisy

BENEDETTA
Zwiastun

Zagramy już...

 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 18, Czas trwania: 127 min.
 • Produkcja: Belgia/Francja/Holandia [2021]

Reżyseria

Paul Verhoeven

Scenariusz

David Birke, Paul Verhoeven

Obsada

Virginie Efira, Charlotte Rampling, Daphné Patakia

Opis filmu

Koniec XVII wieku to czas, gdy ludność w Europie dziesiątkowana była przez szalejącą epidemię. Zamożna rodzina młodej Benedetty Carlini, ujawniającej niespotykane talenty od najwcześniejszych lat, postanawia zawierzyć córkę Bogu. Trafia ona pod skrzydła siostry przeoryszy jednego z toskańskich klasztorów. Dziewczynka szybko wywołuje w nowym miejscu poruszenie, gdy podczas modlitwy w niewytłumaczalny sposób upada na nią figura Matki Boskiej.
Po osiemnastu latach rola Benedetty w klasztorze jest już zupełnie inna. Kobieta, regularnie doświadczana przez mistyczne wizje, zaczyna być świadoma swojej siły i wpływu, jaki ma na otoczenie. Z jednej strony rywalizuje o władzę ze swoją przełożoną z drugiej wdaje się w płomienny romans. Obiektem westchnień bohaterki jest pochodząca z nizin społecznych Bartolomea, która w klasztorze znalazła bezpieczną przystań. Rosnące wpływy Benedetty przysparzają jej również wrogów, i to na samych szczytach religijnej hierarchii.

Galeria

(NIE) DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE / napisy

(NIE) DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE
Zwiastun

Zagramy już...

 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 12, Czas trwania: 101 min.
 • Produkcja: Włochy [2021]

Reżyseria

Paolo Costella

Scenariusz

Paolo Costella, Paolo Genovese, Carolina Crescentini

Obsada

Ambra Angiolini, Luca Bizzarri, Carolina Crescentini

Opis filmu

Cztery małżeństwa dowiadują się, że ich śluby były nieważne, bo zostały udzielone przez osobę podszywającą się pod księdza. Czy zgodzą się po raz kolejny powiedzieć sobie "tak", a może wykorzystają tę nadarzającą się okazję do rozstania?

Galeria

C'MON C'MON / napisy

C'MON C'MON
Zwiastun

Zagramy już...

 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 12, Czas trwania: 108 min.
 • Produkcja: USA [2021]

Reżyseria

Mike Mills

Scenariusz

Mike Mills

Obsada

Joaquin Phoenix, Gaby Hoffmann, Woody Norman

Opis filmu

Wielki powrót Joaquina Phoenixa, w pierwszej roli po oskarowym „Jokerze".

Nowojorski dziennikarz Johnny (Phoenix) przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając młodych ludzi o ich marzenia i plany na przyszłość. Jest singlem, od wielu lat nie kontaktuje się z mieszkającą w Los Angeles rodziną. Gdy jego siostra (Gaby Hoffman) niespodziewanie zgłosi się do niego po pomoc w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, Johnny postanawia zabrać siostrzeńca ze sobą do Nowego Jorku. Ich wspólna podróż przez Stany pozwoli im obu odkryć, co nadaje życiu sens.

Galeria

NOSOROŻEC / napisy

NOSOROŻEC
Zwiastun

Zagramy już...

 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 16, Czas trwania: 101 min.
 • Produkcja: Niemcy/Polska/Ukraina [2021]

Reżyseria

Oleg Sentsov

Scenariusz

Oleg Sentsov

Obsada

Serhii Filimonov, Evhen Chernykov, Yevhen Grygoriev

Opis filmu

Tytułowy Nosorożec to młody mężczyzna, mocny i sprawny fizycznie, wyjątkowe połączenie siły, spokoju i lekkomyślności. Po raz pierwszy spotykamy go na ulicach małego postsowieckiego miasteczka, które odegrało kluczową rolę w kształtowaniu jego charakteru. Obserwujemy, jak dorasta na tle wzlotów i upadków swojego życia rodzinnego. Kolejne wydarzenia z jego życia przebiegają według schematu wspólnego dla epoki życia sowieckiego: jeść lub być zjedzonym, bić lub być bitym. Nosorożec, odważny i fizycznie potężny, szybko awansuje w hierarchii lokalnego gangu przestępczego, stając się wkrótce jego przywódcą. Ale nie jest to kariera bez katastrofalnych błędów z jego strony.

Galeria

Cennik Kina Konesera do góry

 • 3 dni i wcześniej 14,90 zł
 • 2 dni przed 18,90 zł
 • 1 dzień przed 22,90 zł
 • w dniu seansu 27,90 zł

Partnerzy do góry

Odwiedź nasz Fanpage