Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Obca

Die Fremde

  • Dramat
  • Czas trwania: 119 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: Niemcy [2011]
  • Premiera: 10.12.2011 (Polska)

Reżyseria

Feo Aladag

Scenariusz

Feo Aladag

Obsada

Sibel Kekilli, Nizam Schiller, Derya Alabora, Settar Tanriogen, Serhad Can, Almila Bagriacik, Tamer Yigit

Opis filmu

Umay wyszła za mąż w Istambule, ale jej małżeństwo nie było szczęśliwe. Chcąc ratować siebie i syna Cema przed agresją męża wraca do rodzinnego miasta Berlina, co stawia jej rodzinę w skomplikowanej sytuacji. Ostatecznie nie znajduje w niej wsparcia i by ratować swoje szczęście musi poradzić sobie sama. Film przedstawia niemiecką wspólnotę muzułmanów. Porusza również ważne kwestie, takie jak prawa człowieka, głęboka miłość oraz więzi rodzinne.

Dramat "Obca" Feo Aladag, niemiecki kandydat do Oscara, w interesujący sposób obchodzi się z tematem ucieczki przed wrogiem, wkładając go w kino z mocnym tłem etnicznym. Debiutująca reżyserka pokazuje jak kulturowe różnice mogą pobudzić najmroczniejsze instynkty i z przyjaciela uczynić wroga.