Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Lato w mieście

  • Dramat
  • Czas trwania: 92 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: Polska [2012]
  • Premiera: 21.09.2012 (Polska)

Reżyseria

Agnieszka Gomułka

Scenariusz

Agnieszka Gomułka

Obsada

Jarosław Wierzbicki, Anna Wojton, Małgorzata Gawin, Monika Wilczak, Radosław Hebal, Tomasz Zygadło, Oskar Głowacki, Anna Mamińska, Krzysztof Wierzbicki, Teresa Dębowska, Janusz Strąk, Przemysław Prochoń, Juliusz Dzienkiewicz, Piotr Kobus

Opis filmu

Wielowątkowa, mozaikowa opowieść o tym, że dobre intencje nie zawsze prowadzą do właściwych wyborów. Na warszawskim osiedlu pojawia się kamper, w którym mieszka tajemniczy mężczyzna. Wśród mieszkańców rozchodzi się wieść, że wyszedł niedawno z więzienia, ale nikt nie wie dokładnie, co zrobił. Jego przybycie dużo zmienia w życiu młodej kobiety, która przeżywa poważny kryzys w małżeństwie oraz w życiu pewnej nastolatki, która nie może porozumieć się z matką. On okazuje się ważną osobą w życiu każdej z nich, one obdarzają go przyjaźnią i wiarą, że może jeszcze nie wszystko stracone.