Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Across the Universe

Across the Universe

  • Dramat
  • Romans
  • Musical
  • Czas trwania: 133 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: USA [2007]
  • Premiera: 04.01.2008 (Polska)

Reżyseria

Julie Taymor

Scenariusz

Dick Clement

Obsada

Eddie Izzard - Pan Kite, Salma Hayek, Jim Sturgess - Jude, Evan Rachel Wood - Lucy, Joe Anderson - Max

Opis filmu

Film otrzymal prestiżową nagrodę na Camerimage Film Festival 2007 Srebrną Żabę dla Bruno Delbonnela - twórcy zdjęć. To musical o miłości, antywojennych protestach, walce o prawa cywilne. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się piosenki The Beatles.
Historia dzieje się w latach 60. Jude jedzie do Ameryki, by odnaleźć nieznanego mu ojca. Poznaje Lucy i zakochuje się. Brat Lucy - Max zostaje powołany na wojnę w Wietnamie, Jude i Lucy stają się członkami grupy pokojowej.