S.o.s. dla planety 3D / dubbing / 3D

SOS Planet

  • Animacja
  • Czas trwania: 40 min.
  • Od lat: 7
  • Produkcja: Belgia, USA [2002]
  • Premiera: 13.01.2006 (Polska)

Reżyseria

Ben Stassen

Scenariusz

Ben Stassen

Opis filmu

Niezwykła lekcja ekologii dla dzieci i młodzieży. Film, wykorzystując najnowocześniejsze techniki trójwymiarowej animacji cyfrowej, ukazuje problemy globalnego ocieplenia, zanieczyszczenia mórz oraz zagłady lasów. Zaawansowana technologia 3D została wykorzystana do zabawy i nauki zarazem. Film niesie dla nowych pokoleń na całym świecie proekologiczne przesłanie ochrony dóbr przyrody ożywionej na naszej planecie.

Oryginalne zdjęcia filmowe połączone z komputerową animacją ukazują zwierzęta, roślinność oraz całą bujną przyrodę naszego globu. Efekt trójwymiarowych doznań w kinie pozwala widzom zanurzyć się w głębinach oceanów, przedzierać przez równikowe lasy i latać z ptakami w przestworzach. Kino 3D silniej niż inne środki masowego przekazu pozwala zapoznać się z bogactwem natury i zrozumieć problemy ochrony środowiska naturalnego oraz najistotniejsze zagrożenia, które niesie ze sobą nasza cywilizacja.

Film przełomowy w historii kina i ekologii. Po raz pierwszy najnowsze technologie wizualizacji zostały zaprzęgnięte na potrzeby edukacji w zakresie ochrony środowiska. Trudno o bardziej sugestywne narzędzie dydaktyczne.