Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

127 godzin

127 Hours

  • Dramat
  • Akcja
  • Przygodowy
  • Czas trwania: 94 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: USA, Wielka Brytania [2010]
  • Premiera: 18.02.2011 (Polska)

Reżyseria

Danny Boyle

Scenariusz

Danny Boyle, Simon Beaufoy

Obsada

James Franco jako Aron Ralston, Clemence Poesy jako Rana, Kate Mara jako Kristi, Amber Tamblyn jako Megan, Sean A. Bott jako Przyjaciel Arona, Norman Lehnert jako Dan, Jeffrey Wood jako Andy Meijer, Rebecca Olson jako Monique Meijer, Pieter Jan Brugge jako Eric Meijer, P.J. Hull jako Chłopak na sofie, Lizzy Caplan jako Sonja, Parker Hadley jako Aron lat 15

Opis filmu

Mężczyzna, który wybrał się samotnie na wspinaczkę po górach, zostaje uwięziony pod głazami. Wkrótce będzie musiał uciec się do drastycznych metod, aby móc przeżyć. Film oparty jest na autentycznych wydarzeniach, kiedy to w 2003 roku, Aron Ralston, wspinacz górski, przez pięć dni był uwięziony w górach.