Kino Konesera

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem.

Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne!

Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych.

Serdecznie zapraszamy:

Kino konesera to cykliczne pokazy filmowe, filmy wybitnych reżyserów, produkcje nagradzane na międzynarodowych festiwalach, kino niezależne.

Repertuar do góry

STREFA INTERESÓW / napisy

STREFA INTERESÓW
Zwiastun

KUP BILET

Pabianice – Helios

 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 15, Czas trwania: 105 min.
 • Produkcja: Wielka Brytania/Polska/USA [2024]

Reżyseria

Jonathan Glazer

Scenariusz

Jonathan Glazer

Obsada

Sandra Hüller, Christian Friedel, Ralph Herforth

Opis filmu

Czy można urządzić sobie raj w cieniu cudzego piekła tak, aby jego ślady nie przeniknęły do świadomości i sumienia? Rudolf i Hedwig żyją z dziećmi w dużym domu z pięknym ogrodem. Celebrują rodzinne obiady, lubią spływy kajakowe i leśne spacery z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, czasem krzyki. Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego w Auschwitz. „Strefa interesów" to wybitna reinterpretacja kina Holokaustu. To porażające studium banalności zła i wyparcia, film niezwykle ważny i uniwersalny, który nie przedstawia ani jednej sceny przemocy. Film jest nominowany do Oscara w 5 kategoriach, w tym dla najlepszego filmu i najlepszego filmu międzynarodowego.

Galeria

BIEDNE ISTOTY / napisy

BIEDNE ISTOTY
Zwiastun
 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 18, Czas trwania: 141 min.
 • Produkcja: USA/Irlandia/Wlk. Brytania [2023]

Reżyseria

Yorgos Lanthimos

Scenariusz

Alasdair Gray, Tony McNamara

Obsada

Margaret Qualley, Emma Stone, Willem Dafoe

Opis filmu

"Biedne istoty" w reżyserii Yorgosa Lanthimosa to niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.

Galeria

BĘKART / napisy

BĘKART
Zwiastun
 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 15, Czas trwania: 120 min.
 • Produkcja: Dania/Norwegia [2024]

Reżyseria

Nikolaj Arcel

Scenariusz

Nikolaj Arcel, Anders Thomas Jensen

Obsada

Mads Mikkelsen, Gustav Lindh, Amanda Collin

Opis filmu

Rok 1755. Kapitan Ludvig (Mads Mikkelsen) opuszcza przytułek dla weteranów wojennych i udaje się do króla. Śmie prosić o pozwolenie na kolonizację jutlandzkich wrzosowisk, a w przypadku powodzenia - nadania mu tytułu szlacheckiego, przekazania posiadłości oraz służby. Wzburzeni jego arogancją duńscy nadworni zakładają z góry porażkę, więc przystają na jego propozycję. Ludvig codziennie, mozolnie sprawdza centymetr po centymetrze glebę, szukając także chętnych do budowy kolonii, ale każdy z miejscowych wie, że ziemia jest nieurodzajna. Kiedy odbiera tajemnicze worki z Niemiec, potrzebuje pracowników, więc zmuszony jest zatrudnić parę uciekinierów. Mijają miesiące, powstaje dom i stodoła, a o jego planach dowiaduje się de Schinkel (Simon Bennebjerg), bezlitosny władca ziemski planujący wykupić całość wrzosowisk. Przedstawia mu ofertę, lecz Ludvig sprzeciwia się...

Galeria

OBSESJA / napisy

OBSESJA
Zwiastun
 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 16, Czas trwania: 113 min.
 • Produkcja: USA [2023]

Reżyseria

Todd Haynes

Scenariusz

Samy Burch

Obsada

Natalie Portman, Julianne Moore, Charles Melton

Opis filmu

Aktorka Elizabeth (Natalie Portman) jest zafascynowana Gracie (Julianne Moore): historią jej życia, jej małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. Zawodowa fascynacja z czasem przeradza się w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy będzie pilnie strzegł swoich tajemnic i swojej wersji prawdy.

Gęsty, nieprzewidywalny, trzymający w napięciu... „Obsesja” z Natalie Portman, Julianne Moore i Charlesem Meltonem – nominacja do Oscara i 4 nominacje do Złotych Globów!

Galeria

Cennik Kina Konesera do góry

 • 4 dni i wcześniej 16,90 zł
 • 3 dni przed 20,90 zł
 • 2 dni przed 23,90 zł
 • 1 dzień przed 26,90 zł
 • w dniu seansu 29,90 zł

Odwiedź nasz Fanpage