W pogoni za słońcem

  • Dokument
  • Od lat: 12
  • Produkcja: Polska [2015]
  • Premiera: 11.03.2016 (Polska)

Reżyseria

Sergiusz Wasilewski

Scenariusz

-

Opis filmu

Bezkresna pustynia, palące słońce wysoko nad głową, falująca nitka asfaltu ciągnąca się aż po horyzont – i nic poza tym w zasięgu wzroku. W takiej scenerii, w październiku 2015 roku pierwszy w historii, polski bolid na energię słoneczną przemierzał australijskie bezdroża podczas debiutu w międzynarodowym wyścigu Bridgestone World Solar Challenge 2015.

Teraz, członkowie zespołu KGHM Lodz Solar Team, pomysłodawcy i twórcy tego przedsięwzięcia chcą się podzielić swoimi wspomnieniami. Będzie to niepowtarzalna okazja aby poznać funkcjonowanie drużyny podczas wyścigu. Na powodzenie wpływ miała współpraca całego zespołu, rzeszy ludzi pełnych pasji, którzy robili wszystko, aby bolid dojechał do mety z jak najlepszym wynikiem. Wszystko to w ekstremalnie trudnych warunkach jakie serwuje klimat Australii, z jednoczesnym akompaniamentem zapierających dech w piersiach krajobrazów, rekompensujących cały trud podróży.

Australijską podróż, oczami członków naszego zespołu, będziecie mogli zobaczyć oglądając film „W pogoni za słońcem” . Jego przedpremierowy pokaz odbędzie się 11 marca 2016r, w kinie Helios w CHR Sukcesja.
Prezentacji dokumentu będzie towarzyszyła wystawa zdjęć, będących kwintesencją wyścigu w Australii. Członkowie drużyny będą oczywiście na miejscu z historiami wprost z Antypodów w zanadrzu, czekając również na pytania od zainteresowanych.

Nie może Was zabraknąć na tym niepowtarzalnym seansie, zapraszamy!